| Maulinio a întrebat:

Sault! Am 2 mii de euro si vreau sa imi iau si eu o masina, nu de mult mi-am luat permisu si nu vreau o masina prea scumpa, in prima faza vreau ceva de maxim 2000 de euro ca sa capat experienta. Am studiat un pic piata si am vz cam ce masini sunt la acesti bani ( cielo, dacia, nubira, matiz, logan). Eu nu ma pricep absolut deloc la masini, ca si aspect mi-ar placea cum arata nubira si cielo. Ma puteti ajuta cu o parere? e buna nubira sau mai buna cielo, asa in general ca si probleme vorbind, nu in functie de dotari, kilometri sau starea de rugina. Daca ati auzit de probleme tipice pentru una din ele sau ceva. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Skylar a răspuns:

Ia-ti un bmw inainte de 2000 (sa fie iundeva la 1000-1500 euro).zic bmw pentru ca a dovedit ca motoru rezista. dupa atata forja de la tigani inca mai merg...iar de 500 de euro schimbi filtrele, uleiul, segmentezi motorul, eventual cureaua de distributie(kit), si alte chichite la motor.iar piesele sunt ieftine deoarece toti taranii au bmw deci exista cerere

| Maulinio explică (pentru Skylar):

Da, e interesant si asta, atata ca eu nu prea am cunostinte, nu stiu mai nic de curea, segmeti si altele, dar e o varianta

| Skylar a răspuns (pentru Maulinio):

Nici nu trebuie, o duci la mecanic.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pot oferi eu cielo executive din 2006 aer conditionat, GPL din fabrica geamuri electrice, etc. Are rugina la unele aripi si trebuie schimbata suspensia...care costa in jur de 10 mil. Pretul este de 1100 euro si de restul 900 ti-o faci boboc tongue

| Maulinio explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa-mi iau acum, ci prin primavara din aprilie incolo, o sa ma informez putin si o sa te caut daca ma intereseaza, iti multumesc oricum de oferta

| NYK4u a răspuns:

La 2000euro gasesti si alte tipuri de masina. Poti incerca sa cauti un Ford spre exemplu.

| Maulinio explică (pentru NYK4u):

Da dar o masina ca Ford, opel, Renault... la 2 mii de euro cam cade tabla dupa ele

| NYK4u a răspuns (pentru Maulinio):

Nu sunt toate asa.trebuie doar sa ai rabdare sa cauti.