| Eduard8452 a întrebat:

Saut TPU, am achizitionat un atv 125 si imi arde intr una releul de incarcare,din ce cauza poate fi, dau funda

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauza ceea mai probabila este acumulatorul defect (celula in scurtcircuit), dar pot fi si alte motive: consum mare la circuitul electric, siguranta prea mare (care nu arde in caz de scurtcircuit), releu subdimensionat.

| Pripitu_Emanuel_1976 a răspuns:

Salut, nu cumva ai spălat atv ul și apa a pătruns la releu?
Sau mai este o varianta daca ai spus ca iti tot arde releul, singura problema este acumulatorul.