| assasinu a întrebat:

Buna TPU as avea si eu o intrebare daca am pus pe releul de incarcare o siguranta de 10Ah si trebuia de 15 se poate sa nu incarce bateria cum trebuie

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu are nicio treaba valoarea sigurantei cu incarcatul bateriei.singurul lucru ce se poate intampla este sa se arda siguranta mai usor.

| Arthur a răspuns:

În general trebuie respectată valoarea prevăzută de fabricant, dar nu cred că încarcă slab din cauza siguranţei sub dimensionate. Alta este cauza, dar nu ai precizat tipul maşinii.

| ombladon a răspuns:

Nu are nimic, doar sa nu se ada siguranta, daca nu se arde, o incarca in "limite" normale