| enderlock a întrebat:

Se gaseste pentru piese de opel astra 1999, 1.4 16v, un asa nume "bot de masina" pe la dezmembrari ca sa ma scoata la un pret mai bun? sa nu mai iau fiecare piesa in parte?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se 'gaseste' piese, in dezmembrari poti cumpara orice, inclusiv bucati de caroserie, decupate cu flexul.
Deci, sigur gasesti, insa s-ar putea sa fie putin mai greu, pentru ca la masinile mai populare, si nu numai, piesele din fata (bara, capota, faruri, grila) se vand ca painea calda, pentru ca sunt cel mai des 'bubuite'.

| sinstyle a răspuns:

Bineinteles, botul masinii sau fata, se gasesc la dezmembrari si sunt compuse din : bara fata, aripi, radiatoare, faruri si capota. De regula se fac preturi bune daca cumperi si doua piese, asa ca spor la cumparaturi.