| Mihai1810 a întrebat:

Se poate obtine tichet rabla pentru o masina care a fost declarata dauna totala?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a fi preluata in programul "Rabla" masina trebuie sa ajunga la punctul de preluare prin mijloace proprii. Cea cu dauna totala nu cred ca poate ajunge, asa ca nu va fi preluata. De altfel, pentru o asemenea masina, vei fi despagubit la valoarea reala a masinii, valoare la data accidentului. Pesemne tu vrei sa obtii si una si alta.

| Mihai1810 explică (pentru Ioandelasal):

Eu ma refer la acel tichet de 6500 lei care poate fi folosit la achizitia unei masini noi.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mihai1810):

Exact la acela m-am referit si eu.

| Intruder19 a răspuns:

Daca are minim 10 ani vechime si ITP valabil poti primi tichet rabla.

| DanielCD a răspuns:

Nu, masina trebuie sa fie functionala cand se face predarea!