| Nitu_Mihai_ a întrebat:

Buna ziua, dacă in urma unui accident motocicleta mea a fost declarată dauna totala economică (funcționează și am actele la ea) o pot folosi pentru programul rabla?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Daca ai motor, cadru, doua roti ghidon mai mult ca sigur o sa fie primita la rabla. Acolo ii intereseaza ca elementele principale sa fie prezente

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da.

| sierra1 a răspuns:

Dacă asiguratorul nu ți-a cerut să o predai inainte de despăgubire (la remat) și cum că ai radiat-o, de ce nu?

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Cum a fost declarata dauna totala daca functioneaza?
Esti printre cei care fraudeaza asigurarile?

| UserRo10 a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

Dandii, data viitooare citeste de doua ori. La dauna totala economica pretul reparatiei cu piese oem depaseste valoarea masinii stabilita de un soft special.

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru UserRo10):

Aha! Deci asa intra in faliment toate. Iar voi va plangeti de despagubirile prea mici ca doar depasesc valoarea masinii. Ar trebui sa fie tripla?