| iulain13 a întrebat:

Se poate sa mi se faca un certificat vanzare-cunparare fara a fii prezent, doar sa trimit o poza cu buletinul? (Cumpar o motocicleta de la oradea si mi'o trimite prin curier)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este certificat ci contract de vanzare-cumparare si acesta trebuie semnat de ambele parti, vanzator si cumparator. Se poate sa-l faca vanzatorul, il semneaza si apoi ti-l trimite prin posta si-l semnezi si tu, altfel nu este valabil.

| iulain13 explică (pentru Ioandelasal):

Scuze confund termenii laughing. Exact asta ma gandeam sa fac dar nu stiam ca se poate. mersii mult, auzi, ce acte mai trebuie facute la cumparare ca atunci la inmatriculare sa il mai bat pe om la cap? Deci sa le fac de inainte

3 răspunsuri:
| StefanAdrian911 a răspuns:

Nu,Orice act de Vanzare-Cumparare se face cu Vanzatorul si cu Cumparatorul de fata.
Nu prea este legal sa faci ceea ce ai scris in Paranteze, multa bafta.

| iulain13 explică (pentru StefanAdrian911):

Mersi. Sunt multe cazuri in care se cumpara scutere, motociclete prin curier, si de ce nu ar fi legal daca se procedeaza dupa cum zice Ioandelasa!