| MireP a întrebat:

Se pot face in unitati diferite examinarile medicale pentru permisul de conducere?

Se da fisa medicala pe care trebuie completate rezultatele examinarilor pentru medicina interna, pneumologie, ortopedie, neurologie, psihiatrie, ORL si oftalmologie. In mod normal toate astea se fac intr-o singura clinica/spital, dar nu se poate merge cu hartia la cabinete diferite? Ar fi o problema daca vreau sa fac asta?

6 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Se fac în aceeași unitate, de ce ai vrea sa te plimbi dintr-o parte în alta?

| MireP explică (pentru DovleacTurbat):

Pentru ca vreau sa le fac pe bune, iar doctorii capabili pe care ii cunosc eu lucreaza in clinici diferite.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru MireP):

Pai pentru asta, îți poți face un set de analize complex, fără a te mai înscrie la școala de șoferi.
Singura "analiza" corecta la fisa medicală pentru școală de șoferi este cea de oftalmologie.

| MireP explică (pentru DovleacTurbat):

De ce e asa de greu sa imi raspunzi la ce am intrebat? Nu caut alte solutii, doar un raspuns avizat la intrebarea mea initiala.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru MireP):

Pai nu are logică întrebarea ta. Eu, daca vreau sa îmi fac ochelari nu caut sa fac fisa medicală la școală de șoferi pentru a afla că am probleme cu ochii.

Nu, nu poți.

| MireP explică:

Eu vreau sa fac analizele pe bune PENTRU MINE, sa vad daca dau de cap unor probleme de sanatate.

Nu ma intereseaza din alt punct de vedere.