| Eduaardfwcfsgwbsb a întrebat:

Daca imi fac fisa medicala auto cu medicina interna, chirurgie, ortopedie, neurologie, psihiatrie, oftalmologie, ORL, pneumologie mai trebuie sa imi fac si un test psihologic? Sau trebuie doar fisa si cazierul?

2 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Testul psihologic nu are legatura cu fisa medicala.
Testul psihologic se face numai cand dai examen pentru carnetsau in cazuri deosebite.
Citeste: https://www.psihologic-auto.ro/aviz-psihologic-auto/

| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

Citez din link-ul dat de tine: Avizul psihologic auto este necesar atat pentru obtinerea permisului auto, la scolarizare, cat si pentru atestarea sau mentinerea in functie a conducatorilor auto profesionisti.
Asta inseamna ca atunci cand se duce la psiholog ("la scolarizare") sa-i puna stampila pe fisa da si un test. N-ai permis s-au l-ai luat de la Pitesti?hee hee

| mi25 a răspuns (pentru Salontanul):

Am spus eu asa ceva? L-am trimis la un site specializat. Intreaba-i pe cei care l-au scris.

| mi25 a răspuns (pentru Salontanul):

Apropos: la alt subiect imi spuneai ca ma bag ca musca. Aici tu ce ai facut? laughing

| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

Pai ca sa-ti raspund dar tu nu esti persoana care sa recunoasca o greseala. Scrii sus "Testul psihologic nu are legatura cu fisa medicala." si apoi spui: "am spus eu asa ceva?" Aia de pe site-ul specializat au scris bine. Cand completezi fisa dai si test. Stampila in fisa se pune dupa test. Ca sa vezi cum este sa fii bazait la cap. Nu inteleg ce boala e asta! Dai un raspuns si gata. Eventual spui: "Raspunsul lui X nu este bun pentru ca... " si gata. Nu bati oamenii la cap.

| mi25 a răspuns:

Ce pacat ca nu ai inteles ce am zis!

| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

Asa este! Eu sunt prost, tu esti destept(a). Atunci vezi-ti de a le tale si lasa-ma pe mine in prostia mea. Raspunde celui ce te-a intrebat si lasa-ma pe mine. Vezi-ti de treaba ta si nu ma bruia.

| mi25 a răspuns (pentru Salontanul):

Te superi degeaba, deoarece tu ai inceput. Eu ii raspunsesem celui care a intrebat, iar tu mi-ai scris, contrazicanduma.
Eu nu ti-am zis ca esti prost, doar ca nu ai inteles ce am scris. Este o mica-mare diferenta.
Ca sa-ti spun pe zicerea ta: tu m-ai bruiat.