| KindKid17 a întrebat:

Seara! Se merita sa dai 2500 Euro pe un Bmw 320 din 2001-2005? Cu peste 170.000 km la bord, merita?

13 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu, nu se merită. Poți găsi ceva mult mai bun la acest preț.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Altii cer banii astia pe un Golf 4 pe benzina, polishat si neinscris.
Eu zic ca merita, dar sa fie inmatriculat, cu taxa nerecuperata, si intretinut. Nu o ruginitura pe Texas, cu 4 culori pe ea, la care bate tot, incepand de la cardan, si fierbe motorul stand la semafor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da normal ca merita.

| OldSoul a răspuns:

La bani aceia vei mai baga asigurat inca 1000 € in masina in maxim un an.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Pana nu vede masina un mecanic cu experienta nu poti sa stii nimic.
Poti sa iei o teapa de nu te mai faci bine curand.
Cum poate la fel de bine sa fie o afacere.

| Madesz a răspuns:

Merită

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Daca sunt reali da merita si ai grija la intretinere papa bani. nu consuma mult carburant dar la piesele mari costa mult tio spun din experienta
volanta 25 milioane +chit abreaj 30milioane
fulie arbore 450 euro
pompa apa 100 euro
schimb ulei 5, 5 litri cam 50 euro
directie 500 euro
turbina 1200 euro sau o repari si chitul este 140 euro
cam atatea am schimbat eu la a mea

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Daca sunt reali da merita si ai grija la intretinere papa bani. nu consuma mult carburant dar la piesele mari costa mult tio spun din experienta
volanta 25 milioane +chit abreaj 30milioane
fulie arbore 450 euro
pompa apa 100 euro
schimb ulei 5, 5 litri cam 50 euro
directie 500 euro
turbina 1200 euro sau o repari si chitul este 140 euro
cam atatea am schimbat eu la a mea

la 2500 aia nu are 170 mii km

| KindKid17 explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Deci ce zici, ce model e bun sa iau? Vreau unul pana in 3000 euro,

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns (pentru KindKid17):

Da este bun mai ales sa fie intretinul. eu am si sunt multumit de el. vreau sa spun ca are consum bun dar nu chiar este fiabil la piesele mari, in rest la piesele uzuale este fiabil. sa schimbi tot timpul pana in 2300 2500 asa cam ii place asta dupa ce sa incalzit bine motorul este o masina sportiva bmw chiar daca aceasta versiune este de 20d, sa nu iti faci probleme iarna cu derapajul ca nu derapeaza ca in filme doar sa nu apesi aceleratia repede ca atunci derapeaza repede. in caz ca a derapat nu calca frana doar trage de volan usor in partea in care aluneca ea nu invers si calci usor aceleratia fara sa calci ambreajul ca se decupleaza asp ul si atunci risti sa alunece.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Da, dar, s-ar putea sa ai surpriza ca acea masina sa aiba diferite defectiuni.e un pret cam mic pentru masina aia big grin

Răspuns utilizator avertizat