| KinekT a întrebat:

Semnifica ceva numarul de suruburi cu care e prinsa roata masinii?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In functie de greutate, masina are mai putine surube fata de un autobuz care e mai greu si sufera trepidatii toata ziua iar masina merge mai usor si urca putine persoane in ea

| darrio2007 a răspuns:

Da.Rezistenta.

| mgtow a răspuns (pentru darrio2007):

Sau siguranta ca sa nu sara roata din locul ei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu semnifica nimic. La autoturisme oscileaza intre 3 si 5, la masinile de teren intre 5 si 8, si tot asa.
Rezistenta se da din grosimea prezoanelor, nu doar din numarul lor.
N-au nici o legatura cu norma de poluare a masinii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu semnifica nimic, eu am 4 suruburi si am euro 5.

| SpikeSpigel a răspuns:

Nu, wtf. Paranoici mai sunteti -.-. Tu crezi ca masina aia rezista la 200 km/h in 2 suruburi?

| MaxiEcho a răspuns:

Pai normal ca semnifica! Ce crezi ca roata poate sa stea la 200 km/h în 3 șuruburi ca la DACIA!

| KinekT explică (pentru MaxiEcho):

Problema e ca un om mi-a spus ca daca ai 4 suruburi masina e euro3 si la 5 suruburi euro4..cu toate ca eu am 4 suruburi si e euro4

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MaxiEcho):

Poate sa stea roata de Dacia in 3 prezoane la 200km/h.
Prezoanele nu sunt solicitate la viteza, ci la greutate si mai ales viraje. Daca unei masini i s-au pus 3 prezoane la roata, inseamna ca fortele la care e supusa acea roata e mult mai mica decat cea la care cedeaza prezoanele.

| speşăl a răspuns:

Da, fereste-te intotdeauna de cele cu 6.

| darrio2007 a răspuns (pentru speşăl):

Deja ce este peste 6 suruburi sunt tancuri.