| dragos9234 a întrebat:

Skoda superb sau Audi A4?

27 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer Audi A4.
Pa, pa.

| WeeD a răspuns:

Audi A4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Audiul e mai frumos dar se strica foarte usor, ca majoritatea din serie de a audi. Prietenul meu are unul si cred ca il duce cel putin odata la doua luni la service si nu ii face nimic. Eu zic superbul, e o masina mult mai buna desi A4'ul e mai frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Audi A4, dar cel mai mult Rolls Royce, visez şi eu...
Te pup!

| ovidiu8msn a răspuns:

Skoda. Simply clever. Nici nu se pune problema.

Răspuns utilizator avertizat
| RefinedStrings a răspuns:

Nu inteleg de ce toata lumea spune Audi a4.
Superbul este una dintre cele mai reusite modele de la Skoda, pe langa diferenta de clasa, pentru ca superb este mai mare, pe langa consumul MIC pe care superb il are, pe langa dotari si confort, exista si siguranta si multitudinea de motorizari, sa nu mai zic de aspectul clar mai placut al skodei. De ce ai alege un audi a4, anost, care iti ofera siguranta spatiul si confortul unei clase medii cu un consum mare, si mai ales ca piesele (in cazul in care masina are probleme) este de cel putin 1.4 ori mai mare decat la skoda?

| dragos9234 explică (pentru RefinedStrings):

Ma tenteaza mai mult stilul limuzina decat cel sport, de aceea am pus intrebarea.
Am avut placerea ca acum 4 zile sa fiu la volanul unui audi a4 2012.Confortul mi-a parut remarcabil.
De skoda superb nu stiu ce sa zic, nu am condus-o pana acum, doar m-am asezat in scaunul soferului insa nu m-a impresionat asemeni audi-ului.

| NedeaAndrei a răspuns (pentru dragos9234):

Pai tocmai,Superb`ul este stil limuzina. Orice lucru pe care il vei cumpara/schimba la Audi este mult mai scump,masina in sine este mai scumpa,consumul la Skoda este mai mic,si si arata foarte bine Superb`ul.
Nu poti sa spu ca e o diferenta imensa de calitate,ok, poate finisajele sunt mai bine realizate, atat, dar sa nu uitam ca si Skoda apartin de VW, asa ca nu cred ca ai motive de indoiala cu privire la calitatea lor.Deci,Skoda Superb.O zi buna!

| dragos9234 explică (pentru NedeaAndrei):

Nu marca ma intereseaza, din contra.
Consumul este acelasi la ambele din moment ce au exact acelasi motor. Poate chiar mai mare la skoda deoarece este mai lunga si mai grea.
Oricum, mersi de raspuns.

| boss97 a răspuns:

Masinile skoda sunt frumoase dar mai tare este Audi A4

| Jee354 a răspuns:

Audi A4.Dar daca o lovesti dai de necaz pentru ca sunt foarte scumpe piesele.

| m2704 a răspuns:

Mecanic nu e foarte mare diferenta dar audi e mai luxos putin si mai impunatoare.

| Horia1313 a răspuns:

A4 clar

| VIP3r a răspuns:

Depinde, ce caracteristici au masinile?

| VIP3r a răspuns:

Personal imi place Skoda, e mai mult decat buna, iar ca specificatii tehnice mi se pare mai buna, acum ramane la decizia ta...

| KrYsTy2OOO a răspuns:

Audi A4

| NedeaAndrei a răspuns:

Depinde de an, de motorizari, etc.Da si tu mai multe detaliihappy

| Allexinno1988 a răspuns:

Skoda bineinteles audi este prea popular la fec ca si bmw si mercedes

| TumblrAddict a răspuns:

Audi a4

| ovi93 a răspuns:

Audi A4

| LikeForMe123 a răspuns:

Audi A4, am din 2011 (pre-facelift) si sunt chiar foarte multumit!

| cypri99 a răspuns:

Audi A4 as alege eu!

| sorinvwaudi a răspuns:

Dintodeauna marca AUDI a fost catalogata ca masina de lux, desii f.multe piese se potriveau de la vw,cele cu cod de audi erau si sunt mai scumpe; revenind la ce ai intrebat,pot sa-ti spun ca eu a-si opta pentru audi-diferente la finisaje, antifonare, tabla tratata, chiar daca motorizarea este la fel ca la skoda superb, un audi va ramane audi.