| anonim_4396 a întrebat:

Skoda / Audi? De ce? Funda + vot

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

E bun 1.9 TDI in sensul ca are peste 100 cp si nici nu platesti impozit ca pe 2.0 TDIwinking Si consuma si foarte putin. Ce naiba sa faci cu 200-300 cp in Romania? Ca n-ai sosele. Singura problema e ca trebuie sa ai grija de unde pui motorina (ca asta de la noi e slab calitativa in majoritatea cazurilor si risti sa-i infunzi injectoarele)

15 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

Audi e mult mai sport...motoare mari 2.5; 3.0 care consuma mult mai mult si sunt mai pretentioase...(se strica mai repede astea cu motoare peste 2.0)
Daca vrei o masina buna si care sa fie puternica te-as indruma catre o skoda fabia 1.4 TSI biturbo 210 cai e si economica si puternica (am testat-o eu si i-am dat 230) consum in jur de 6 happy sau octavia 2.0 TSI 300 de caiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Florian20405 a răspuns (pentru claudiu2386):

Da dar mai pretentioase sunt audi decat skodawinking (adica se strica repede) stiu prieteni care au avutwinking mai ales cele quattro 2.5 TDI 3.0 TDI

Răspuns utilizator avertizat
| Florian20405 a răspuns (pentru claudiu2386):

Asta stiu dar iti dai seama ma gandesc ca omu nu are bani sa dea pe un audi 13.000 14.000 Euro...La 2.5 TDI se duc repede turbinele(100.000) stiu de la prieteni, injectoarele si multe alte cacaturi! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Braunion a răspuns:

Eu as alege Skoda, ti-am mai zis eu happy O fi Audi ceva mai luxoasa sau mai sport dar nu se justifica diferenta de cateva zeci de mii de eurowinking O Audi nu e mult mai buna ca o Skoda.

| anonim_4396 explică (pentru Braunion):

Chiar nu inteleg, ce are in plus audi fata de skoda cu o asemenea diferenta de pret laughing) M-am plimbat cu un audi a4 si ma simt mult mai bine in skoda.

| boss97 a răspuns:

Skoda sunt spatioase, tot asa luxoase ca audi, dar audi sunt mai bune fiindca au motoare tari.

| Razor4free a răspuns:

Amandoua sunt impecabile. Daca vrei confort, alege Skoda. Daca vrei putere, alege Audi. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| PwNZ a răspuns:

Depinde pentru ce vrei.
Skoda e o masina cu motor mai mic, (depinde tipul masinii) care poate fi pentru oras foarte eficienta.
Audi, e o masina sport, motor mare care cu unele poti si sa ari...

| anonim_4396 explică (pentru PwNZ):

1.9 TDI ti se pare mic? La 120 de abia mananca 5.5 L - 6.

| Braunion a răspuns (pentru anonim_4396):

E bun 1.9 TDI in sensul ca are peste 100 cp si nici nu platesti impozit ca pe 2.0 TDIwinking Si consuma si foarte putin. Ce naiba sa faci cu 200-300 cp in Romania? Ca n-ai sosele. Singura problema e ca trebuie sa ai grija de unde pui motorina (ca asta de la noi e slab calitativa in majoritatea cazurilor si risti sa-i infunzi injectoarele)

| IonutFrt a răspuns:

Parerea mea, alta marca..mergi pe SEAT ca e mai sport. Audi.e frumos dar daca faci accident cu el, te-ai ras la cat de scump este la piese..Skoda..e ok dar, este considerata masina de oameni mai in varsta din cauza dinamicii. Daca ai bani de aruncat, poti sa-ti iei un Audi RS8 daca nu, poti sa ramai la un SEAT LEON sau o alta varianta, care stiu ca masinuta asta merita banii, KIA C'EED sau PRO C'EED.

| sherkhan a răspuns:

Audi da nu vedi laughing