| Mahsun_Nergis_1986 a întrebat:

Salutare..cand virez stanga la viteza mică, cand vreau sa intru in parcare, se aude un huruit timp de 1, 2 sec. Zgomotul se aude destul de tare.Pentru cei ce vor sa audă zgomotul am un video. Mulțumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Penru cei ce vor sa audă zgomotul " - un link?

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru Mahsun_Nergis_1986):

Între sec 2 si 4 ...trebuie pus difuzorul la ureche.

| sierra1 a răspuns (pentru Mahsun_Nergis_1986):

Servodirecție - lichid sub nivel, verifică

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru sierra1):

Lichidul este la maxim

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru sierra1):

În timp ce se aude, vibrează ușor bordul mașinii. Ieri am fost la mecanic, nici el nu a știut ce să zica.

| sierra1 a răspuns (pentru Mahsun_Nergis_1986):

Tot acolo e hiba pe undeva!

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru sierra1):

Ma gandesc la pompa servodirectie, ceea ce ar fi grav.

| sierra1 a răspuns (pentru Mahsun_Nergis_1986):

Pompa acționază pe ambele părți și pe dreapat zici că nu scoate sunete ciudate. Mai degrabă la caseta de directie

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru sierra1):

Doar pe stânga.Acum se aude și pe.loc cand motorul este pornit!

| sierra1 a răspuns (pentru Mahsun_Nergis_1986):

Mai degrabă la caseta de directie! baftă, du-o la "doctor"

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru sierra1):

Am rezolvat problema, am dus.o la 2 mecanici, ambii au spus pompa servo. Intr.un final un prieten a ascultat cu atenție zgomotul si mi-a spus că este falnsa amortizor. L-am schimbat si merge ceas!

| sierra1 a răspuns (pentru Mahsun_Nergis_1986):

Baftă

| 9Florin9 a răspuns:

La acel Ford exista 2 motorase, cate unul pe fiecare roata, care faciliteaza directia s-ar putea ca unul din ele sa se fi defectat cand virezi maxim si de aia. Nu stiu sigur.