| S3se a întrebat:

Spuneti-mi o masina buna cu un pret de pana 2000-2500 Euro.
Eu m-am gandit la VW Passat 1.9 Diesel.
Alte sugestii?

9 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Vw passat 1.9 diesel nu este o alegere buna, la pretul ala este si vechi si naspa, mai bine ia-ti un volvo v40, mult mai buna masinawinking eu am avut oferta nu ca ma laud, la 2000 euro am cumparat un v40 2.0i cu instalatie GPL cu tot full option si tapiterie piele peste tot in interiorul masinii, jante originale, nici o problema. merge masina foarte foarte bine, nu mi-a facut probleme si e din 1997.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un passat la 2000E iti iei ultimul cazan existent. daca ai buget asa de mic lasa pretentiile de masina mare si ia-ti un opel corsa, un vw polo, poate un golf 4

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Te-ai gandit bine.Alta idee in privinta raportului calitate\pret nu am nici eu.Asta e buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Passat la banii astia nu gasesti, doar ce ti-a zis suntserios „ultimu cazan" laughing

| FiddleStick a răspuns:

Poti sa ggasesti si aici... un opel ar fi foarte bun >http://www.okazii.ro/......a114524449

| S3se explică:

Am auzit ca Opelurile sun sticacioase. Stiu cazuri in care au luat masina noua si au tinut-o dupa aia tot in service. Eu ma gandeam la VW din 2000-2001-2002 nu 2007laughing

| NellyMarian a răspuns:

Salut eu am opel vectra din 93 nu am avut niciodata probleme cu ea gen sa plec la Brasov si sa ma lase acolo si crede-ma circul cel putin 80 km pe zi cu ea si sunt foarte bune si ieftine la piese.Pasat din 2000 in nici un caz nu te atingi nici macar neinscris, eu iti recomand un opel astra 1.6 motor simplu o singura axa cu came 75 cai, la 2000 2500 iti iei inscris an 2000 2003, salutare.

| TeoTeutz a răspuns:

Opel corsa happy

| Iulian96 a răspuns:

Salut, difera si de preferintele tale, daca vrei ceva cu consum mic iti recomand astra H, renault symbol..., daca vrei sa fie si sportiva : un bmw e36, e30..., si daca vrei de familie : renault Scenic 1.9.