| Besliu_Raul_1997 a întrebat:

Spuneți-mi o mașină pe diesel care consumă puțin? Să fie în 4 portiere și până în 2500 de euro, atât mă interesează mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Polo/Ibiza/Fabia 1.4 TDI/1.9 SDI, Golf 4 1.9 SDI/TDI, Focus 1.8 TDDI/TDCI, Logan 1.5 dCI, Opel Astra 1.7 DTI.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cele mai mari sanse la pretul ala le ai la un polo

| OldSoul a răspuns:

Ford fiesta 1.4 diesel...

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Daca vrei o masina cu consum de carburant scazut iti spun din experienta ca un reno megan de 1.5 diesel are un consum cam de 4, 5 la suta la o viteza de 100-110 in dreapta a 5 la 2100 turatii. avea un prieten de-al meu un reno megan si era foarte multumit de el in raport cu consumul in schimb la piese se stie ca masinile frantuzesti sunt mai scumpe la piese dar nu exagerat

| CosminALX a răspuns:

Polo, pj 206, 207, 307(poate ai noroc de 307 sa gasesti sub 3000), ford focus

| MihaiG97 a răspuns:

Cauta Ford Mondeo din 2001 incoace gasesti la 2000 si ceva si din 2004 chiar!
Este super ok masina aceasta!

| suntserios a răspuns (pentru MihaiG97):

Mondeo pana in 2500 euro gaseste doar cu peste 300. 000km ai aia numai masina economica nu e, e un cazan pe roti

| RaMo_Ramona_1992 a răspuns:

Eu am un opel corsa din 2005, motor 1.3 diesel si consuma 3.8, 4%. Am dat 2500 pe ea