| mihaitare123456 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce motocicleta mi-ati recomanda, am 16 ani si as vrea una care sa consume putin, si sa traga decent. Am auzit ca motoarele in 2 timpi de la aprilia ( rs 125, 50) sunt foarte bune pentru viteza si demaraje, dar au consumul undeva la 5-6 % este enormn, + consumabilele. Iar motoarele in 4 timpi ca cele de la yamaha, au un consum foarte moc si sunt mai usor de intretinut, dar trag jalnic. Vreau doar sa stiu daca acestea sunt zvonuri. Ideea e ca nu as vrea sa depaseasca 500€ la mana a doua.

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salt Mihai, cum esti la primul scooter eu iti recomand un Aprilia Rally, 50 cm3, 2t, racire apa, un scooter spun eu adaptat cerintelor tale. Un astfel de scooter i-am cumparat fiului meu tot la mana a doua, acum 6 ani si a fost foarte multumit de el.Cam asa arata!
...a130502292

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

"Zvonurile" sunt bune adica la 2 timpi, ai consum si putere mare, la 4 timpi, ai consum si putere mica (la aceeasi capacitate cilindrica).

| neutrino a răspuns:

Nu, nu sunt zvonuri, este o realitate.

| LTAA a răspuns:

Daewoo Tico, perfecta!

| ombladon a răspuns (pentru LTAA):

Stiu ca este Tico cu motor de motocicleta, dar nu cred ca asta vrea el. http://www.youtube.com/watch?v=bS-omQzeSJc

| arva a răspuns:

Salut mihai.ai mare grija cu scuterele sunt faine dar si foarte periculoase.bafta