| AlexandrulS a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca exista o alarma auto care, cand se declanseaza sa imi trmita si mie un semnal la stiu eu cheie... gen un led sau pe telefon? stiti la ce ma refer.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Sunt alea de la Viper, dar costă o gălăgie de bani, plus instalarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele cu pager fac asta! Iti arata pe pager starea masinii si beepaie de fiecare data cand este deschisa / inchisa si urla cand porneste alarma. Merge pana la 800 metri!

| AlexandrulS explică (pentru anonim_4396):

Mda. am gasit in gama viper un sistem de alarma prea bun. are o raza de actiune pentru pager de 1.200 m senzori de tot felul de pornire faruri motor etc. este 2.100 de lei si montarea 700 lei. Merita la masini bune. dar eu vroiam pentru un e46 2005. deci mai pun inca de 3 ori suma data pe alarma si imi mai iau o masina laughing.

| RazvanVlad a răspuns:

Stiu ca avea cineva asemanatoare ii arata unde ii umbla hotul la masina dar nu mai stiu cu se numeste

| AlexandrulS explică (pentru RazvanVlad):

Mda acum am aflat si eu ca exista se numeste Viper Responder Hd Sst. dar e cam scumpa dar are o groaza de senzori e vre o500 euro