| fantomel10 a întrebat:

Stie cineva ce pasi trebuie sa urmez daca vreau sa achizitionez o masina din franta si sa o aduc in Romania? ce acte trebuie sa fac acolo si cat ma costa? mentionez ca vreau sa aduc masina pe roti.si in Romania sa nu am probleme apoi cu inmatricularea.funda.multumesc

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Citez de pe un forum:
- certificatul de inmatriculare taiat cu pixul,
- un contract VC pe numele lui care l-am distrus,
- acelasi contract VC fara datele cumparatorului pe care l-am completat cu numele meu si l-am depus la dosar,
- un certificat fiscal frantuzesc pe care nu l-am folosit la nimic.
- asigurare pe jumatate de an.

3 răspunsuri:
| Havoc a răspuns:

Cel mai bine te duci acolo, o iei de acolo si o aduci in Romania. Vorba aia nu vine moara la sac, sacu se duce la moara. Mai bine te duci si o iei direct acolo te va costa dublu. Funda pliz.

| MariusF23 a răspuns (pentru Havoc):

Nu mai manca rahat, ca poate omul te crede.

| fantomel10 explică (pentru MariusF23):

Am citit si eu pe forum ce mi ai trimis tu.Havoc de la sus n-a inteles ce am intrebat eu.am aflat cat de cat cum stau lucrurile intre timp.multumesc mult.