| PinkHD3 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez o masina si am cateva nelamuriri
Masina e inscrisa pe Italia si vreau sa o incriu pe Romania, de ce acte am nevoie si care este suma?
Pentru ca am auzit niste zvonuri ca si cum ar costa 1000 euro, e adevarat?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam pe acolo te duce. Italienii nu au masini bune, daca ai folosit-o si o cunosti cum a mers poti so aduci. Vezi alta chestie, astea pe curent o sa fie apreciate si obligate sa fie folosite in viitorul apropiat - uk in 2030 nu mai vrea masini pe combustie interna, norvegia sau danemarca vrea sa le interzica in 7 sau 3 ani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu sa il rogi pe @mgtow care nu se pricepe deloc la masini dar da sfaturi sa iti zica si de ce te ajunge la 1000 euro...

| goguPatent a răspuns:

Nu e adevarat.
Rara costa 500 lei.
Rac depinde de varsta nu cred ca trece maxim de 1300 lei.

Si in rest niste maruntisuri de taxe pana in 200 lei