| CristiGood a întrebat:

Stie cineva ce reguli trebuie indeplinite pentru a face scoala de soferi in alta localitate decat cea din buletin? poate e cineva in situatia asta si ma ajuta, sunt din Tulcea si vreau sa dau la Constanța.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala de soferi poti sa o faci unde vrei tu fara niciun act in plus, la examen ai nevoie de viza de flotant

| ro74florin a răspuns:

Nici o obligație nu ai
Poți face scoala unde dorești
La finalizarea ei înregistrezi dosarul la serviciul permise auto

| Bro4555 a răspuns:

Din cate stiu eu iti trebuie acea viza de flotant, pe care ai spus deja ca o ai. Dar pentru un raspuns complet suna la orice scoala de soferi, sunt sigur ca te vor lamuri.

| CristiGood explică:

Si examenul auto cum l-as putea da la Tulcea? am nevoie de masina instructorului nu?