| Paul_Ciobanu_1996 a întrebat:

Se poate face scoala de soferi in alta localitate decat cea de domociliu?
Sau trebuie neaparat luare in spatiu, viza de flotant?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face in orice localitate dar examinarea pentru obtinerea permisului se poate face doar in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Si este bine sa faci scoala in localitatea unde vei sustine proba practica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Școala o faci unde vrei. Doar examenul trebuie sa îl dai acolo unde ai resedinta

| ionut16001235 a răspuns:

Da poti. Am cunostinte care au facut in alta localitate si nu le-a trebuit aceste acte.