| Balaci19 a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa conectez telefonul la casetofosul de la seat ibiza 2001? Am incercat in toate felurile si nu merge. Merge doar pe caseta si radio fm sau stiti cumva cum sa ma conectez cu un adaptor sau ceva?

Răspuns Câştigător
| Geitigy a răspuns:

Pai iti cumperi un adaptor, il introduci in locul acela cilindric (nu stiu cum se numeste) apoi cauti o frecventa radio pe care sa o schimbi cu frecventa adaptorului, apoi odata schimbata acea frecventa poti pune un stick sau sa iti iei un cablu cu 2 mufe jack, una pentru telefon, una pentru adaptor si pur si simpu mergi pe frecventa selectata si iti va intra adaptorul, Mult succes happy

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns (pentru Geitigy):

Locul pentru bricheta? la asta te referi nu? Scuze ca te corectez este Modulator Fm acela de care zici tu, iti recomand sa schimbi casetofonul cu unul cu bluetooth, modulatorul se aude destul de rau, in plus la unul nou ai si Aux, poate si usb, si bluetooth, se poate sa se auda si mai bine!

1 răspuns: