| Sk1j4 a întrebat:

Stie cineva cum pot desface "chestiile" alea care le-am incercuit in poza de mai jos? Vreau sa le vopsesc sau sa le infoliez in carbon.
http://i.imgur.com/JN6xiEH.jpg

Multumesc.

13 răspunsuri:
| BSwwatch a răspuns:

Salut,nu au au subub de prindere comenzile,doat trebuie sa bagi o surubenlita dreapta,subtire si cu le tragi in sus,va iesi,are niste clene pe inerios care opun rezistenta,nu trebui sa te sperii ca o fortezi prea tare,la brat nu sunt sigur, vezi in inerior, poate se vede un dpu care mascheaza surubul, daca nu are inseamna ca tot asa iese, prin "trage-re"da tu vrei sa dai fata la usa jos?

| Sk1j4 explică (pentru BSwwatch):

Nu doar chestiile alea pe care le-am incercuit.Deoarece sunt cam decolorate si arata urat.
Sincer am facut asa cu surubelnita am tras destul de tare, se vedea ca se misca dar chestia e ca se strica plasticul(se toceste, rupe bucata). Deja am lasat urme.O sa mai incerc cu o surubelnita mmai lata.
Ms

| Sk1j4 explică (pentru BSwwatch):

Aaa am inteles ce vrei sa zici.Doresc sa scot doar alea gri. unde tii mana si din jurul butoatenlor de la geamuri.Nu sunt prinse cu suruburi

| BSwwatch a răspuns (pentru Sk1j4):

M-am mai uitar la pooza mai atent,la comenzi ma refer,si am vazut ca supratata de plasti, cea argintie pare a fii detasabila, poate iese cu totul, si nu fiecare comanda in parte, SUCCES SI FARA STICACIUNI!

| Sk1j4 explică (pentru BSwwatch):

Aha o sa mai incerc.Mersi

| BSwwatch a răspuns (pentru Sk1j4):

Mai degraba iese asa, toata bucata aia gri de plastic, pare a fii o "masca"

| Sk1j4 explică (pentru BSwwatch):

Prinsa nu e cu surub.Trebuie tras de ia sigur.Probabil are cleme mai tari.

| Creata_Oita_1995 a răspuns:

Chestiile alea PE CARE :*

| Sk1j4 explică (pentru Creata_Oita_1995):

Sunt analfabet, repetent...si mai multe
Mersi pentru corectarewinking raman dator

| Creata_Oita_1995 a răspuns (pentru Sk1j4):

As fi vrut sa iti raspund si la intrebare, dar chiar nu stiu. Sper sa gasesti pe cineva care sa te ajute big grin

| Sk1j4 explică (pentru Creata_Oita_1995):

Eh nu e problema.Am postat chestia asta si pe site-ul celor de la Chevrolet.Dar am primit raspunsuri doar pentru aveo, dar pe mine ma intereseaza pentru Chevrolet Kalos.
Mersi oricum!

| florinlucian a răspuns:

O surubelnita mica (dreapta+carpa+forte multa atentie ) ar trebui sa isi faca treaba. eu am facut la vw caddy happy. ai grija la cleme sa nu le rupi happy

| Sk1j4 explică (pentru florinlucian):

Nu clemele nu se rup sunt din metal atat in usa cat si la chestiile alea gri.Doar ca, atunci cand bag surubelnita si ridic Se rupe plasticu, se toceste.
Daca as sti in ce parte sun clemele?