| xSuperCata a întrebat:

Stie cineva daca pot sa fac sa cante muzica simultan si la sistemul audio din masina si la o boxa portabila separata de sistemul audio al masinii? Gen sa conectez cu telefonul prin Bluetooth 2 dispozitive sa cante aceeasi melodie in acelasi timp

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Da, este posibil sa faci ca muzica sa cante simultan atat pe sistemul audio al masinii cat si pe o boxa portabila separata prin intermediul telefonului tau. Una dintre modalitatile de a face acest lucru este prin intermediul functiei de "transmisie audio Bluetooth" disponibila in majoritatea telefoanelor moderne.

Pentru a utiliza aceasta functie, trebuie sa asiguri conectarea telefonului tau la sistemul audio al masinii prin intermediul Bluetooth, iar apoi sa conectezi boxa portabila la telefon prin intermediul Bluetooth, tot in modul de "transmisie audio". Daca ambele dispozitive sunt compatibile cu aceasta functie, atunci muzica trebuie sa cante simultan atat pe sistemul audio al masinii, cat si pe boxa portabila.

Este posibil ca unele telefoane sa necesite activarea explicita a functiei de "transmisie audio Bluetooth" in setarile lor, asa ca asigura-te ca ai verificat acest lucru daca nu reusesti sa faci ca muzica sa cante simultan pe ambele dispozitive.

Este important de mentionat ca unele dispozitive pot avea probleme de sincronizare a sunetului sau de calitate a sunetului atunci cand sunt folosite in modul de "transmisie audio Bluetooth". Daca intampini astfel de probleme, poate fi necesar sa incerci sa ajustezi setarile de sunet ale dispozitivelor sau sa le reincarci pentru a imbunatati performanta lor