| alexutzu08 a întrebat:

Stiu ca este o intrebare cam stupida, dar totusi o pun...cum ae fi indicat sa spal o casca moto? Ms mult!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Dai captuseala jos, si o speli normal dar nu la masina si nu cu inalbitori. Daca vrei casca propriuzisa pe dinauntru poti cu solutii speciale dar nu le recomand cel mai bine te duci la o spalatorie speciala care ti-o curata cu un dispozitiv cu abur la temperatura optima si faci treaba mult mai buna si se curata mult mai bine, ce dai pe solutii si cat muncesti mai bine dai 30-50 de lei in functie de spalatorie si faci ceva profesional. Daca vrei pe exterior depinde din ce este casca de obicei alcool medicinal si apoi crema speciala de lustruit daca nu mai are luciu, daca este acel luciu nu are rost sa o mai lacuiesti!

| marius3598 a răspuns:

Pai.in primul rand iti trebuie o solutye buna.in al 2 rand incepi sa speli la mana si sa freci si a treia trebuie uscata cu fionulwinking