| MariusDrimb a întrebat:

Sunetul oferit de modulatoarele FM pentru masina sunt bune dpdv calitativ?

Am un radio de masina f bun dar nu pot sa ascult muzica mp3 pe el, si nu as vrea sa il schimb. M-am gandit sa imi cumpar un modulator FM, sunt bune sau mai bine platesc mai mult si imi iau un player mp3 de masina?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Dacă optezi pentru un modulator, trebuie să ai vedere faptul că cele ieftine, chinezăriile sub 100 de lei, au niște probleme specifice.
Calitatea slabă a sunetului, interferențe, probleme cu detectarea stickurilor și așa mai departe.
Am avut un modulator care detecta un stick 20.
Dinte toate stick-urile pe care le-am încercat a mers doar unul Kingston de 1Gb, unul de 4 tot Kingston și unul de 8 dar nu mai știu ce marcă.
Cu cardurile nu am avut probleme.
Eu sunt de părere că un player este mult mai bun decât un modulator.

2 răspunsuri:
| aryenutzaa a răspuns:

Eu am modulator la masina si sa stii ca sunt multumita de el il am de 1 an jumate si merge destul de bine. Depinde si de cum il ti pentru a-l pastra.

| Gheorghe_Samoila_1983 a răspuns:

Salut!
Si eu am folosit un modulator FM si ma declar multumit de felul in care se aude.Plus ca poti sa pui pe el o groaza de muzica si sa le schimbi cand vrei.
www.siteauto.ro