| Pyml1 a întrebat:

Sunt nedumerit pentru permis cat A1 trebuie sa fac poligon sau sa merg cu politistul prin oras?

Răspuns Câştigător
| Xelon a răspuns:

Trebuie sa faci si poligon, cat despre examenul la oras, vei merge cu instructorul tau pe motor si in spate examinatorul care o sa comunice cu instructorul tau prin casca.

| Pyml1 explică (pentru Xelon):

Si cat ai platit cu tot cu cursuri si acte?

| Xelon a răspuns (pentru Pyml1):

In jur de 850 lei cu totul.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru categoria A1 se sustin ambele probe: traseu in poligon si orasul.

| bavl a răspuns:

Mai nou, da. Pt A2/A1/A.
Inainte nu trebuia decat poligonul.
Acum...trebuie sa mergi cu un politist (de regula gras) ca pasager pe un Linhai chinuit de 250 cmc

| Xelon a răspuns (pentru bavl):

Când am dat eu acum 2 ani nu am mers cu politist in spate, am fost cu instructorul in spate si politistul ii spunea instructorului meu pe unde s o iau prin casca, acum s-a schimbat?

| Laura a răspuns (pentru bavl):

Poliţistul e de fapt în maşina şi 250-ul ăla e de fapt 125... Pasager e un instructor.