| mennenspeed a întrebat:

Tata are un GOLF 3 CL din "95. Cand la cumparat avea lipite niste ornamente deasupra rotilor fata, spate, stanga, dreapta. Din pacate ele erau lipite cu vazelina, iar la caldura se dezlipeau si intra praf acolo. Noaptea se lipea la loc si era foarte bine lipit, dar pe tata la enervat ingrozitor.
A mers la un service ( la un mecanic ) si i lea lipit cu silicon universal, dar dupa 2, 3 luni s-a deslipit din nou.
Va rog frumos cine imi poate spune o solutie, (in afara de super-glue si gaurirea table masinii si adaugarea de golsuruburi pe tabla si ornament...cum m-au sfatuit altii ), ceva silion, sau nu stiu.
Cei care au asa ceva sau se pricep VA ROG FRUMOS AJUTATI-ma!
Multumesc!
Sanatate!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Singurul care rezista ar fi Poxipol. Poxilina este ok dar nu rezista la variatii de temperatura si daca e vara cald si speli masina cu apa rece, cade aproape instantaneu. Eu te sfatuiesc sa incerci cu Poxipol sau Gasket dar u garantez sa mearga cu Gasket mai bine Poxipol!

| roby96 a răspuns:

Cu poxilina,sau poxelina,nu mai stiu sigur cum se numeste.E aia ca o plastelina, poate merge, nu garantez.