| Alexandru_Mihai_1998 a întrebat:

Știe cineva cu ce pot să lipesc o baie de ulei de la mașină?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cu un aparat de sudura, dar nu inteleg motivul. O baie de ulei noua costa sub 100 de lei (daca nu vorbim de o masina de lux), la dezmembrari o gasesti probabil si mai ieftin. Crezi ca merita sa o dai jos, sa o sudezi, sa o montezi la loc si apoi sa circuli cu grija ca poate se va fisura din nou?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am lipit cu silicon rosu (pentru temperaturi ridicate), si a tinut ok. Insa e foarte greu sa prinzi siliconul, daca iti tot vine ulei pe fisura.
Mai poti incerca si cu poxilina, am lipit rezervoare de benzina si motorina, au tinut fara probleme.
Daca este baie simpla din tabla, se poate suda, de preferat cu autogenul. Daca e din aluminiu, e foarte scumpa sudura.