| hiddenaccount a întrebat:

Cu ce as putea sa lipesc Baia de ulei la mașină? As prefera sa nu o dau jos.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un mecanic o face bine

| darrio2007 a răspuns:

Baia de ulei nu se lipeste. Se da jos si se verifica unde este sparta. Functie de asta se alămeste sau se inlocuieste. Depinde si de materialul din care este confectionata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu poxilină, dar dacă e murdară cu ulei, nu merge.
Pe marginea drumului am mai lipit cu silicon de temperaturi ridicate, și am avut surpriza să țină cel puțin câteva zile, până am demontat-o.

| Digikey a răspuns:

Cu scuipat si banda izolier.
O inlocuiesti sau o dai jos si o sudezi.

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Dacă e din fier o mai poți suda, daca e aluminiu o dat jos, speli bine bine cu benzina sa nu fie urma de ulei, si este un fel de lipici din 2 componente e ambalat ca 2 selrongi lipite nu stiu cum se numește, aplicat bine rezistă am încercat