| Nebunu_Gorbea_1995 a întrebat:

Un mecanic bun! Am o problema la atv 125 cc chinezesc ce sa ii fac la lantul de distributie? il am de nou atv-ul si a ajuns sa imi faca figuri la lantul de distributie mie putin mare si imi sare de pe punct. ce trebuie sa ii fac? daca i-as pune 2 garnituri nu ar merge ca ii maresc camera de ardere si nu-i bine. spuneti-mi si mie o solutie de mecanic bun va rog! Dau funda happySunt piesele originale nu i-am schimbat nimic. de pornit porneste iar daca acelerez mai tare sare de pe punct si iar trebuie sa dau motorul jos sa il pun pe punct de la chiuloasa. va rog o solutie ce sa fac..si inca ecva. daca il scurtez numai intra pinionul pe axul ca e scurt lantul. nici asa nu-i bine

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Vezi că trebuie să aibă o rolă întinzătoare care trebuie strânsă.

| Nebunu_Gorbea_1995 explică (pentru 0rlando):

Si unde mai exact e rola aia? are o rola pecilindru si e stransa. si numai vad alta.

1 răspuns: