| BandiSebastian a întrebat:

Unde găsesc senzorul de ulei passat b6?

8 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Are mai multi senzori de ulei depinde care te intereseaza :
Senzor de nivel, senzor de presiune, si senzor de temperatura ulei.

| BandiSebastian explică (pentru KovacsB):

Senzorul de presiune.

| KovacsB a răspuns (pentru BandiSebastian):

De obicei este montat pe suportul filtrului de ulei, arata asa:
https://www.pieseauto.ro/......-0-0-0.jpg

| KovacsB a răspuns (pentru KovacsB):

Cand declanseaza se aprinde bec rosu in bord lipsa presiune ulei si tragi pe dreapta chemi platforma.
Unele motoare vag pana in 2010 au avut probleme la pompa de ulei, si senzorul nu avea nicio vina, el doar isi facea datoria.
Ar trebui sa dai mai multe detalii.

| BandiSebastian explică (pentru KovacsB):

Mi s-a aprins becul rosu in bord si nu mai porneste, cum aș putea sa o fac acasa?

| KovacsB a răspuns (pentru BandiSebastian):

Ai ramas fara presiune de ulei, daca nu ai oprit imediat si nu ai chemat platforma ai motorul praf.
Daca dai cheie invarte sau este blocat?

| BandiSebastian explică (pentru KovacsB):

Invarte

| KovacsB a răspuns (pentru BandiSebastian):

Daca invarte are altceva, trebuie sa chemi un mecanic.