| Robyyyrobyyyyy a întrebat:

Salut,am o problema la un passat B5 1.9Tdi 110cai,an 1998, masina cand ajunge la 120kmh dintrodata turbina nu mai functioneaza,se taie acceleratia,stie cineva Ceva? am schimbat debitmetru,senzorul map,furtun evacum,turbo,admisie,intercular,válva n75, toate curatate si verificate,stie cineva Ceva? Am aceasta problema de lunii bune si nu gasesc solutia,

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Ai schimbat asa la intamplare debitmetru, furtune, senzori, valve etc?
Cu un simplu tester vag com puteai sa le verifici functionarea direct pe masina.

| Robyyyrobyyyyy explică (pentru Panamax):

Singura eroare care mía dato pe diagnoza a fost sensor presiunse turbo

| Panamax a răspuns (pentru Robyyyrobyyyyy):

Poate fi chiar turbina.

| Robyyyrobyyyyy explică (pentru Panamax):

Am sa duc masina la mecánic pana la sfarsit..multumesc pentru ajutor

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Diagnoza ce zice?
Daca ai eroare "positive deviation", verifica reglaj/control turbina, cred ca s-a intepenit, si nu mai inchide cand trebuie, iar motorul intra in limp mode.

| Robyyyrobyyyyy explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pe diagnoza nu imi da nici o eroare