| emoboy a întrebat:

Unde pot vedea o schema a unei intalatii electrice simpe(sa aiba decat de e mai important:baterie, alternator, demaror...pana la bujie fara becuri sau alte secundare) a unei masini?

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

laughing cum crezi ca vei gasi o schema cu toate astea pe ea? Sunt vreo 47 de scheme electrice care alcatuiesc o masina simpla ma refer la cele fara casetofoane, nu stiu cate wofere, nu stiu cate boxe si twitere, navigatii, computer de bord legat in doua zone, climatrinic si asa mai departe acolo se duc in 100!