| Rikky a întrebat:

FUNDA! intr-o camera se afla o lustra cu 3 becuri electrice care pot fi puse in functiune astfel:A)numai un bec aprins; b)2 becuri aprinse; c)3 becuri aprinse
stiind ca alimentarea se realizeaza de la un singur generator, desenati schema circuitului cu 2 intrerupatoare.cum arata circuitul?

Răspuns Câştigător
| alexbordei93 a răspuns:

Http://imageupload.org/? d=2AE174921 Stima.

3 răspunsuri:
| ali_9828 a răspuns:

Asta e tema la fizica? succesbig grin

| derfrosch a răspuns:

Desenezi 3 becuri, unu il legi la un intrerupator si celelalte doua vor fi legate in serie la celalat intrerupator. ambele intrerupatoare se leaga la generator.

| Patrycya a răspuns:

E simplu