| Gabi2345 a întrebat:

Am un VW Passat 2008, iar azi dimineata cand am coborat si am vrut sa deschid usile nu a mers telecomanda de nicio forma. Sublinieze faptul ca am doar o singura telecomanda, cheie nu! Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Naspa,stiu ce spui, au facut si aia niste masini de te doare mintea. Daca s-a dus telecomanda ala esti stai si te uiti la masina, sau daca moare bateria de la masina la fel laughing Normal telecomanda nu are cum sa se strice asa de usor, probabil ai ramas fara baterie, mai ales ca e frig rau acum.Asa au facut si la masinile noi, deci masina noua fara butuc la usa, nici la portbagaj n-are, dar cheia are lama laughing probabil sa incui torpedou de la pasager, cu lama aia nu ai ce sa faci.Am vazut asa la passat nou nout, cum poate sa faca stfel de timpenii nu stiu.Masina ta e keyless? Adica nu are nici contact asa este? Pt ca astea noi ce zic eu is si keyless deci lama aia chiar ca nu vad ce utilitate sa aiba. laughing Ce poti sa faci este sa pui ceva baterii noi la telecomanda si sa incerci iar. Daca insa a murit bateria de la masina, la fel nu o poti descuia chiar de ai cheie chiar de ai telecomanda buna.Singura optinune este sa mergi cu ea la un dealer sau nu stiu daca is ceva firme pe acolo care s-ar putea deplasa la masina ta.Dar la dealer trebuie sa duci tu masina pe platforma.Naspa rau, niste idioti cum au facut masina asta. Daca e de la bateria de la masina, pe viitor fa cumva o modificare la capaota sa o poti deschide cumva din exterior, apoi sa poti incarca bateria sau sa pui un charger si asa sa deschizi masina.Deci ori telecomanda e dusa ori bateria de la masina.

| OldSoul a răspuns:

Ai putea scoate cheia din telecomanda sa dai jos capacul de langa maner, si apoi sa deschizi masina manual.
Uite aici cum poti scoate cheia din telecomanda.
https://www.youtube.com/watch?v=RGnanZDefng
https://www.youtube.com/watch?v=OECOoNYZXmk

| Gabi2345 explică (pentru OldSoul):

Stiu cum se scoate, dar problema este ca nu am cum sa fac asta, pentru ca nu am burduf la masina.

| OldSoul a răspuns (pentru Gabi2345):

Ce burduf?
Probabil ai vrut sa scrii butuc, si ai si butuc, sau ar fi trebuit sa ai, trebuie sa dai capacul jos de la portiera soferului, exact cum e in al 2-lea clip.

| Sarcopt a răspuns:

Încearcă să-i schimbi bateria la telecomandă