| SkivoRo000 a întrebat:

Urgent! Sunt in Germania si am cumparat o masina, unde pot merge sa iau niste numere de export? Oriunde am fost m-a refuzat, trebuie sa ajung urgent in tara! Spuneti-mi sigur!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa te ajute ala care ti-a vandut masina. I-a legatura cu el

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu crezi ca e complicat noi din Romania sa iti spunem ce functioneaza si ce nu in perioada asta in Germania?

Stii ca urgenta ta de a veni in tara se va traduce in 2 saptamani de carantina imediat ce ai trecut granita nu?

| viavo a răspuns:

In mod normal trebuie sa mergi la Landratsamt si acolo faci cererea platesti taxele si cumperi placutele.

| viavo a răspuns:

Tu trebuie sa ii spui ca vrei numere pentru o luna, duci masina in tara si apoi trimiti numerele prin posta si rogi pe cineva sa predea numerele inapoi la Landratsamt si sa faca abmeldung la masina.