| JusTPauL a întrebat:

Urmează sa îmi schimb permisul de conducere.
Pot sa plec cu mașina în străinătate fără sa mai aștept 4-5 zile pana vine permisul?
Am nevoie de ceva dovada ca dețin permis dar nu este la mine?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te mananca in dos. Dovada este valabila doar in tara. Asa ca ai rabdare cateva zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice dovada este valabila doar pe teritoriul tarii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum de ti a trecut prin cap asa ceva? Vrei sa pleci ilegal din țară? Ai chef de dosar penal si puscarie? Asteapta sa i ti vina permisul si după aceea poti pleca linistit, orice treaba ai in strainatate anuleaz o, mai poate astepta pînă ai permis. Dar unde vrei sa mergi?

| Catrice a răspuns:

Mergi si te întorci pe jos.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca permisul vechi expira in 4-5 zile, atunci sa ai pregatiti banii de amenda! big grin
iar la permisul de conducere nu am auzit niciodata de un substitut, doar de permis am auzit (la buletine exista substitut, ai pierdut buletinul si iti da ceva temporar pana se emite altul)

| Panamax a răspuns:

Iti place sa te joci cu focul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici sa nu te gandesti, iti faci probleme cu legea.
Dovezile eliberate sunt valabile doar in Romania.
Ca idee eu am primit permisul reinoit a doua zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai răbdare 5 zile, nu risca. Mai ales dacă ai BMW o sa te verifice sigur.