| TaNn0 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! TPU! TREbuie sa am permis ca sa conduc aprilia rs 50?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui caracteristicile tehnice. Daca se incadreaza in categoria moped (vehiculul cu doua, trei sau patru roti, a carui viteza maxima prin constructie nu depaseste 45 km/h si care este echipat cu un motor cu ardere interna, cu aprindere prin scanteie, cu o capacitate cilindrica ce nu depaseste 50 cmc sau cu un alt motor cu ardere interna ori, dupa caz, electric, a carui putere nominala este de cel mult 4 kW) nu trebuie permis de conducere, ci numai certificat de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera si varsta de 16 ani. Daca are mai mult (motocicleta cu o capacitate care nu depaseste 125 cmc si o putere care nu depaseste 11 kW) trebuie permis de conducere de subcategoria A1 si varsta tot de 16 ani. Numai bine!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat