| anonim_4396 a întrebat:

Va salut cu respect. As vrea sa stiu si eu daca poate sa imi faca politia ceva daca imbrac o masina full folie carbon neagra si ea este verde in momentul de fata. Pot sa imi faca ceva daca ma opresc si vad ca in certificat e verde dar in realitate e neagra?

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Poate sa-ti confiste talonul daca folia nu-i omologata. Dar nu vad de ce ti-ai bate joc de masina in halu asta. Poate doar daca e ruginita si are toata vopseaua zgariata...

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana te opreste politia o vezi ciopartita de tigani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu te duci la rar si o omologhezi? daca te prinde ti se ia certificatul, platesti amenda, platesti platforma si tot la rar ajungi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este si zgariata si a iesit rugina pe la aripi sad

| Maioru a răspuns:

Desigur,vei avea probleme cu politia. Daca masina este trecuta in carte culoarea verde, obligatoriu o colezi tot verde, daca nu amenda si talon oprit

| mircea22b a răspuns:

Schimbatul culorii se omologheaza la RAR. E undeva in jur de 100 ron(intre 67 sau 110, nu mai tin minte exact cat am platit).

| Kidomaru a răspuns:

Nu ai voie sa faci asa ceva, si masini familiei mele i-a fost pusa o folie neagra pe capota si am primit un avertisment, a doua oara se pedepseste cu amenda, daca vrei sa faci un 'tunning' trebuie sa declari masina, asta te va costa.

| CataCatalin96 a răspuns:

Daca nu ai asta trecuta la rar.o sa iti suspende certificatul