| Elvis98 a întrebat:

La ce temperatura se poate pune o folie carbon pe masina, ma refer la temperatura aeruluihappy

9 răspunsuri:
| marcous a răspuns:

Nu se pune folie de carbon, ca arata cocalaresc.

| RB26DETT a răspuns (pentru marcous):

Ce stii tu? arata cocalaresc, de ce? atunci cei care participa la curse adevarate de offroad si curse legale si au ani de experienta cu masinile lor care pot avea parti din fibra de carbon, asta inseamna ca ei sunt cocalari? romanii si invidia, esti doar invidios ca altul vrea sa isi puna folie pe masina, lasa-l ma sa isi puna, ce treaba ai tu? si eu vreau sa imi pun, depinde unde pune folia. folia aia protejeaza foarte bine partea acoperita.
Acum, Elvis98, daca stii ca masina va arata bine cu folie de carbon pune-ti ai un site aici despre folii http://vwforum.promotor.ro/topic/19686-autocolant-pe-masina/, un topic mai exact :)

| Elvis98 explică (pentru RB26DETT):

Multumesc

| marcous a răspuns (pentru RB26DETT):

Noi nu suntem la curse, suntem pe sosea. E o mare diferenta. Tocmai asta este cocalaresc. E ca si cum as merge pe strada echipat ca un fotbalist, pentru ca e un sport profesionist. Sau mai rau, m-as duce la munca asa...

In plus, nu stiu de ce naiba ai da bani pe vopsea metalizata (care arata superb) ca sa-ti pui porcaria aia de folie...
Hai ca asta cu geamurile fumurii o inteleg, dar tuningul nu are ce cauta in general pe sosea. Ma deprima cand vad cate un cocalar cu BMW din 97 care aleagra in masina lui tunata si sfarseste sub un tir. A fi sofer nu inseamna sa-ti tunezi masina si nici sa alergi cu peste 100 pe toate hartoapele, a fi sofer inseamna sa stii sa-i respecti si pe ceilalti si sa nu ai accidente.

| RB26DETT a răspuns (pentru marcous):

Nu am spus ca masina trebuie tunata, dar o folie nu strica. daca isi facea tatuaje pe masina, punea diferite parti aftermarket sau alte alte atunci mai spuneam dar o folie? sunt masini care arata bestial cu folie dar altele care nu arata bine.

| Elvis98 explică (pentru marcous):

Tu nu ai inteles, eu o pun doar ca aspect fiindca am un opel si o prinde foarte binewinking daca tu crezi ca este cocalaresc, nu stii ce vorbesti...

| Simona8807 a răspuns (pentru marcous):

Respect!

| Elvis98 explică:

Eu astept un raspuns la intrebare nu parerea tawinking

| Elvis98 explică:

Haideti ca deja suntem pe langa subiect.