| Mihai1947 a întrebat:

Va salut! Vineri dau proba practica pentru permis, dar nu ma simt deloc pregatit.
Dupa ce am dat sala (acum o luna si putin) nu am mai facut ore de condus suplimentare, in ideea ca le fac cat mai aproape de data in care dau proba.
Azi am inceput cu prima ora din cele 4 pe care doresc sa le fac, nu mai stiam sa fac nici macar parcarea laterala, nu mai zic de alte greseli de incadrare, etc.
Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Mai fă cate o ședință / zi până Vineri. Îți intri tu in mână.
De unde ești de durează atât de puțin timpul dintre examene?
Nu te descuraja, iar la examen sa fii atent pe indicatoare, pietoni, semnalizările tale, dar și a celorlalți participanți. Nu forțezi intersecțiile, mai ales giratoriile. Și trage de timp (arde-l frumos pe milițian).

Răspuns utilizator avertizat
| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Avner):

Explică.

| Mihai1947 explică (pentru BuLaNNNeL):

Din Bucuresti sunt, am avut noroc(sper) si am fost programat peste fix o luna dupa ce am dat sala.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai1947 explică (pentru Avner):

Dau traseul la antilopa

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Mihai1947):

A, la Bucale cam așa merge. Mai sunt câteva județe ce se mișcă repede, restul țării e dezastru. 3-4-5 luni timp de așteptare. Sa îți păstrezi calmul, bineînțeles că agentul examinator îți dă indicații, nu-ți va da indicații când vei întâlni indicator de obligare (ex. Obligatoriu stânga pentru că se presupune că știi indicatoarele) sau când mergi pe direcția înainte (nu zice nimic). Mai e posibil la mersul cu spatele sa nu îți indice unde sa te oprești (rari, dar sunt și din ăștia, deoarece te testează să vadă dacă știi de cei 50m, ca idee în cazul in care nu-ti va spune el, sa știi că 50m reprezintă distanta dintre 2 stâlpi de iluminat). Nu te lua după userul ăla, din moment ce întreabă de vârstă laughing) când tu te pregătești să dai orașul, e clar. nici permis de trotineta n-are.
Am înțeles că la București va examinează doar pe traseul pe care circula școala, la noi de exemplu, ii baga și prin centrul orașului sau alte zone unde școala nu are voie sa circule, ceea ce reprezintă un plus pentru voi. In principiu nu te grăbești și îți păstrezi calmul. Nu înțelegi comanda, îl întrebi fara frica sau rușine. Ți se pare ceva suspect, vorbești cu voce tare (camera înregistrează atât video cat și audio). Cam atât îmi trece prin cap, daca mai ai ceva nelămuriri și știu, spune-mi.

| Mihai1947 explică (pentru BuLaNNNeL):

Mersi mult de sfaturi!

Răspuns utilizator avertizat
19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Anunta scoala sa te reprogramezi cand esti in stare sa mergi fara emotii

Răspuns utilizator avertizat