| MadagasHardwell a întrebat:

Voi cand ati dat de permis, cum v-ati pregatit pentru proba teoretica(sala)?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Cursurile de legislatie au ajutat destul de mult. Dar chestionarele te ajuta in egala masura, am invatat multe din chestionare.

| MadagasHardwell explică (pentru whatevernvm):

Si unde se fac cursuri de legislatie?

| whatevernvm a răspuns (pentru MadagasHardwell):

La scoala de soferi unde te bagi, acolo unde se fac si orele de conducere. In mod normal se incepe cu un curs de legislatie, cateva ore, dupa care se da un test formal pentru a te baga la condus cu instructorul si apoi conduci. Intereseaza-te la scolile de soferi din orasul tau. Toate ar trebui sa aiba cursuri de legislatie.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Citind Codul Rutier si facand chestionare la greu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am facut cursurile de legislatie la care am fost atent si pe urma multe multe chestionare

| Yinsho01 a răspuns:

Citeste pentru inceput Codul Rutier, apoi fa chestionare.