| R2D2salsa a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina sh pana in 7000 de euro manuala care nu consuma mult si care rezista in timp. Chestia e ca sunt înalt, am 1.84m si trebuie sa ma contorsionez in toate felurile ca sa incap intr-un Logan iar capul trebuie sa il tin putin aplecat in fata si la drumuri mai mari de 50 de km incepe sa ma doara. Nu imi pasa de marca, doar sa incap confortabil in ea.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Vezi un VW Golf 6 plus. E o masina inalta gandita mai mult pentru familisti. Avantajul e ca chiar si persoanele de 1.85 stau confortabil in ea. Piese si mecanici se gasesc pe toate gardurile pentru asa masina. Ca motor cred ca cel mai ok este cel 2.0 TDI 110cp/140cp pentru diesel iar la benzina e cel 1.6 MPI/FSI ( probabil pentru benzina trebuie sa iei golf 5 plus care e aceeasi masina). Din aceeasi clasa te poti gandi si la Renault Scenic 3, am o colega de facultate de 1.90 si sta foarte confortabil in asa masina. La renault ai motorul 1.5 DCI si 1.6 MPI, ambele fiabile. Bafta!

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Si eu tot 1.84 am si stau bine in Logan.Vezi poate parintii te tin tot in scaunul pentru copii.