| ovidiu8msn a întrebat:

Vreau sa achizitionez aceasta masina. Mazda 323F
Motor 1.6, benzina, km 190.000, an 2000.
Imi puteti da ceva sfaturi, pareri?

Exemplu :
http://www.autoscout24.de/......tails.aspx

Răspuns Câştigător
| critikl a răspuns:

Interesanta masina dar nu exceptionala atentie nu va grabiti cand achizitionati o masina nu va lasati influentat de proprietar sau de aspectul exterior al masini intrebati prima oare de taxe/istoricul masini/puncte slabe/stare tehnica pe urma cele lante de si e indicat sa iei si un mecanic cu tine in momentul acela sau un om care se pricepe mai bine la mecanica ca tine

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

190.000 km? in anunt scrie 250.000. E alergata rau tare.

Ai grija la taxa de inmatriculare, te mai ajunge 1000E si aia. Nu se merita

| ovidiu8msn explică (pentru suntserios):

Anuntul era doar un exemplu. laughing

| Braunion a răspuns:

Da, nu da pe ea mai mult de 1500 euro daca este inmatriculata si 300 euro daca este adusa din afara.