| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aduc o masina din japonia, stie careva vreo firma care se ocupa cu asa ceva? Multumesc!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu merita. Inainte de cutremur si eu aduceam masini din Japonia cu vapoare din port pe care le gaseam intreband cine are cursa spre japonia la comandamentul portului, apoi ma ducem la cargoul respectiv, dar acum preturile in Japonia la masini s-au cam marit dupa cutremur, deoarece multe parcuri au falimentat si cele ramase automat au marit preturile fiindca au concurenta mai mica!

| ganton a răspuns:

Cauta si tu pe net "import masini". Vezi ca o sa te cam coste 2000-3000 $ transportul + taxe vamale + inmatriculare.

| miolina a răspuns:

Apropo, fumezi? Fumatul creste tensiunea arteriala si frecventa batailor inimii, slabeste reflexele conducatorilor de vehicule, oboseala, etc. Fumul de tigara are peste 480 substante cancerigene, iar o tigara contine peste 4000 compusi chimici.

Răspuns utilizator avertizat