| DizZiBoy a întrebat:

Stie careva dintre voi un liceu care se ocupa de televiziune.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Licee nu exista, dupa liceu faci o academie media sau scoala de televiziune din linkul dat de mituric. dupa liceu mai ai si facultatea de teatru si televiziune de la cluj http://teatrutv.ubbcluj.ro/ftt.html unde sunt specializari media, fotografie, filmologie, deci partea tehnica ce tine de productia de filme. depinde ce directie din tv te pasioneaza, daca partea de prezentare etc atunci ar fi mai bun un liceu cu profil uman, daca e pe partea tehnica atunci ar fi mai bun unul cu profil real. succes!

1 răspuns: