| adris a întrebat:

Vreau sa fac un curs de mecanic auto unde pot sa il fac?

15 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cursuri pentru meseria de mecanic auto se fac an cadrul caselor de cultura, trebuie urmarita perioada de anceput de an, an care se fac multe oferte de scolarizare an diferite domenii de activitate, contra cost. Urmariti ziarele judetiene la publicitate. Ultima varianta calificarea la locul de munca cu conditia antocmirii cartii de munca an care sa se specifice exact meseria pe care o doriti sa o practicati Mult noroc.

| Dragosalx a răspuns:

In urma acestor cursuri inveti ceva sau pleci cu aceleasi cunostinte cu care ai venit, lasand deoparte diploma oferita la sfarsit!

Bula
| Bula a răspuns:

Atelierele RAR si alte retele de service (dar nu numai) fac calificare la locul de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Un curs de calificare domeniul > mecanic auto, recunoscut atat national cat si international poti face la ASSD Bucuresti. Asta e pagina lor: http://www.cursuricalificare.com/. Si din cate am vazut eu pretul pentru mecanic auto este de 600 ron, iar cursul dureaza in jur de 4 luni. Am facut si eu un curs la ei ca ospatar si a fost super misto plus ca locatie e vizavi de stadionu dinamo. Apropo din cate stiu eu la ei cursurile incep cam la 2 saptamani cand se strange o grupa sau ceva in genu asta. Daca mai vrei sa iti raspund si la altceva, cu mare placere. salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cursul de mecanic auto la noi incepe in 5 zile. pentru informatii 0729517217

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua! Daca sunteti interesat de urmarea unui curs autorizat pentru calificarea de mecanic auto, curs in care pe langa pregatirea teoretica puteti sa beneficiati si de o foarte buna pregatire practica, va invitam sa vizitati site-ul celor de la B&S MOTORS. Pregatirea teoretica si cea practica se desfasoara in service-ul propriu. Contact: msorescu@bsmotors.ro

| Vasile_Vali_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok eu sunt interesat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, noi organizam curs de mecanic auto, dureaza 6 luni; daca cunosti deja meseria si lucrezi sau ai lucrat in domeniu, poti sa faci in asa fel incat sa primesti materialul de studiu pe net si sa vii doar la examen; cursul costa 980 lei in rate sau daca platesti integral la inscriere ai reducere de 20 %; desi sper ca de atata timp ai reusit sa iti rezolvi deja problema happy; daca nu, tel 0726 779 777, ...cursul se tine la Salonta, Bihor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LA SC CONFORTUL SRL. VEZI www.confortulbt.ro sau www.confortul.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti total neserios si un ametit

| jorjan a răspuns:

Si eu caut sa fac tot spre partea de mecanica numai ca partea eletrica in care include si testare si mentenanta numai ca in partea de nord a romaniei nu prea gasestilaughing mai ales in Suceava

| cncfpa a răspuns:

Nu conteaza din ce oras esti aici gasesti cursuri de mecanici auto in de la furnizori din peste 50 de orase >> http://www.cncfpa.ro

| Berte a răspuns:

Bună ziua! Puteţi face un curs de mecanică auto la Colegiul UCECOM "Spiru Haret" din Bucureşti, cursul durează 4, 5 luni, se face zilnic, de la ora 8 la ora 14, o zi pe săptămână teorie, restul practică în reprezentanţele "Porche-România", "Bosch-România", "Renault-România" şi "Rodell-Bucureşti", preţul fiind de 1200 lei, 100 de lei la înscriere şi restul în tranşe până la finalizarea acestuia.
Acesta este site-ul lor: www.ucecom-spiruharet.ro Înscrierile se fac până la data de 1 Iunie!
Eu mă voi înscrie zilele viitoare...
Pentru mai multe informaţii sunaţi la numerele de telefon afişate pe site. Menţionez că acest curs este unul de calificare nivel II, fiind echivalent cu o şcoală postliceală sau profesională şi la sfârşitul căruia primiţi diplomă de mecanic calificat recunoscută atât la noi cât şi în străinătate.

| cursuricalificare a răspuns:

Http://www.cursuricalificare.com/curs-mecanic-auto.php

Faci un curs de mecanic auto la 700lei (in 4 rate) si mai poti urma GRATUIT un curs de Tinichigiu Vopsitor Auto - numai la ASSD Bucuresti - 0729517217 - Diplome elib. de Min. Muncii si Min. Educatiei, recunoscute in UE