| rockvandam a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina si nu stiu ce sa iau. Vreau sa cumpar Audi a6 sau Bmw seria 5, imi place foarte mult cum arata bmw,ma atrage mai mult decat audi, dar nu stiu cum se comporta iarna.Nu vreau sa cumpar o masina sa imi fie frica sa umblu cu ea iarna.La volan sunt foarte linistit, conduc pruden si nu sunt pasionat de viteza si intotdeauna imi echipam masina cu cauciuri de iarna bune si lanturi. Ce parere aveti voi Audi A6 sau Bmw seria 5 ambele din 2005.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Taman acum 2-3 zile se discuta pe forum, de ce BMW-ul a ajuns masina de cocalar!
Raspunsul a fost simplu si 90% au fost de acord, pentru ca este cea mai ceruta masina de putoii si cocalarii din Romania.

Chiar vrei sa-ti iei BMW?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti intr-adevar sofer si nu doar un posesor de permis nu vad de ce ai avea probleme iarna... mai ales la cata electronica au masinile alea.

| Yon1470 a răspuns:

Nu ti-ar sta rau cu un A6.

| prodatory2k a răspuns:

Bmw-ul are tractiune spate si iarna e un pic mai nasol fiindca derapeaza mai mult fata de A6 care are tractiune fata.

| rockvandam explică:

Imi place cum arata BMW seria 5 mai mult decat Audi. Si eu nu consider ca BMW e o masina de putoi si cocalari cum s-a scris mai jos, consider ca e o masina reusita si apreciata de toata lumea. Nu am condus niciodata bmw sau audi, dar pe partea estetica as alege bmw.

| bogdan456 a răspuns:

No sa ai probleme cu bmw iarna eu am un 525 din 2002 iti recomand motorul de 2.5 e foarte bun

| IonutYac a răspuns:

Ti.as recomanda audi din punctul meu de vedere, e o mica mare diferenta intre ele